Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kaleduse/domains/basketas.lt/public_html/ltt/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Bakterijos riebalų gaudyklėms - atskirtuvams - Buksvarus.lt

Kas gali būti naudingiau už biologines bakterijas riebalų gaudyklėms?
Bakterijos ir natūralūs fermentai skaido riebalus nuotekose ir jų atskirtuvuose. Atskirtuvas – pirminis nuotekų valymo įrenginys, kuris atskira riebalus nuo vandens. Ši nuotekų valymo sistema yra labiau naudojama kavinėse, baruose, restoranuose, viešbučiuose ir įvairiose maisto gamybos įmonėse. Riebalų atskirtuvus privalo susimontuoti visos įmonės, kurios patenka į Lietuvos Respublikos Aplinkos apsaugos ministerijos reglamente esantį apibrėžimą.

Įpareigotos prižiūrėti nuotekas įmonės taip pat priverstos rūpintis ir riebalų gaudyklių kokybišku darbu. Kiekviena įmonė supranta asmeninę riziką, kai neprižiūrėti atskirtuvai užsikemša ar pradeda skleisti nemalonius kvapus. Prie tos pačios problemos prisideda ir apsilankiusios priežiūros tarnybos, kurios gali skirti nemažas baudas. Todėl tam, kad panašių problemų neatsirastų ir yra naudojamos biologinės bakterijos riebalų skaidymui atskirtuvuose. Tai padidina ir užtikrina riebalų kiekio atskirtuvuose kontrolę, todėl į nuotekas nepatenka pertekliniai riebalai.

Ši tema labiau aktuali tiems, kurių gamyba tiesiogiai yra susijusi su įvairios kilmės riebalais. Riebalai patekę į nuotekas tampa klampios bei mažiau slankios konsistencijos, todėl labai greitai randa plokštumą prie kurios greitai prilimpa. Atskirtuvuose atsiradus pertekliniam riebalų kiekiui riebalai prateka į kitas nuotekų valymo sistemas ir taip jas užkemša. Na, o kas nutinka kai sistema užsikemša žino visi. Tai nemaloni problema, kurios pašalinimui reikia kviesti specialistus, kurie panaudojant tam tikrus įrankius privalo išvalyti visą užterštą nuotekų sistemą. Svarbu ir tai, kad ne visos nuotekų sistemos yra pasiekiamos ir prieinamos taip lengvai. Atsiranda didelė tikimybė, kad tokios sistemos išvalymo procesas ne tik kainuos nemažai lėšų, bet bus sugaišta ir taip brangus laikas. Vertinant tai, kad po užsikimšimo gali sustoti dalis ar net visa gamyba, naudinga žinoti, kad biologinių bakterijų riebalų gaudyklėms pagalba galima viso šito nesudėtingai išvengti.

Taip, bakterijos riebalų skaidymui kainuoja, bet atsižvelgiant į galimas pasekmes, jų kaina tampa “lašu jūroje” lyginant su išlaidomis, kurios gali atsirasti neprižiūrimoje ir problematiškoje nuotekų valymo sistemoje.

Biologinių bakterijų naudojimas profilaktinei riebalų gaudyklių priežiūrai nėra sudėtingas. Pagal kiekvienos įmonės generuojamų nuotekų kiekį yra paskaičiuojamas biologinio preparato dozavimo kiekis. Dažniausiai bakterijų dozavimas vyksta kasdien, nes reikia sutikti su tuo, kad daugelis įmonių per dieną sugeneruoja labai daug nuotekų su riebalais ir maisto likučiais. Tad prieš uždarant įstaigą ar sumažinus gamybos apimtis vakare ar naktį, bakterijas rekomenduojama supilti į sanitarinį mazgą, kuris nuotekas veda į riebalų atskirtuvus. Jei riebalų gaudyklės turi atskiras angas priemonių supylimui, tada bakterijos supilamos tiesiogiai į atskirtuvus.

Koncentruotos, todėl ypač efektyvios biologinės bakterijos ir natūralūs fermentai (baltyminiai katalizatoriai) ženkliai pagreitina riebalų skaidymą. Tokio natūralus proceso metu riebalų gaudyklės yra atlaisvinamos nuo perteklinių riebalų. Pagerėjus riebalų gaudyklių darbui atsistato ir nuotekų pralaidumas.

Nuotekose, biologinių bakterijų sukeltų vykstančių reakcijų metu yra panaikinamas ir nemalonus kvapas atskirtuvuose, bei toliau esančioje nuotekų sistemoje – kanalizacijoje. Naudinga atminti, kad šiuos preparatus naudojant reguliariai tokių problemų nekils. Todėl susirūpinus esamų klientų atsiliepimais dėl nemalonių kvapų biologinės bakterijos – geriausias Jūsų sprendimas.

Bakterijos nežaloja įrangos ir nėra kenksminga gamtai. Dažnai naudojamos cheminės priemonės gaudyklių ar visos sistemos valymui gali žaloti įrenginius. Be to, Aplinkos apsaugos ministerijos teisės aktai draudžia į gamtą išleisti ne tik užterštas nuotekas, bet ir su jose esančiomis koncentruotomis cheminėmis priemonėmis. Vėl grįžtame prie tos pačios problemos – didelės baudos dėl aplinkos teršimo. Naudojant biologines priemones valymui ir problemų sprendimui tokių sunkumų nekils. Bakterijos ir natūralūs baltyminiai fermentai suskyla į vandenį ir co2, todėl yra ne tik saugios nuotekų sistemoms, bet ir gamtai. Kas gali būti geriau už sklandų riebalų gaudyklių darbą, saugią nuotekų sistemą ir gamtą, bei sklandžią maisto gamybą?

Produktas mūsų, sprendimas Jūsų – buksvarus.lt

Pasidomėkite – lauko tualetams, duobėms.

0